Bernard
Bike Sport JOMA
Fruko Schulz
Svářecí technika, nářadí - Vlastimil KostkaJihotvar Keramika
Auto Bejda
Kudy z nudy
PATRIOT JournalLesy ČR

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024

Rozloučení s Jarošovskou šlapkou 2013
Publikováno: 30.7.2013
Střelnice je uklizená, stany zabalené a vrácené, most rozebraný. Jarošovská šlapka 2013 končí už i pro organizátory...
Při vzpomínání na letošní Jarošovskou šlapku si každý účastník nejspíše jako první vybaví horko a sucho, v jejichž duchu se tento ročník nesl. Sobota sice nebyla úplně nejteplejší den z celého týdne, ale vyplnila se předpověď která slibovala až 36°C. I přesto se na start dlouhé trati postavilo 122 závodníků a na start krátké o 15 minut později 141 závodníků.
Na krátké trati se vzhledem k panujícímu vedru a tomu, že je vedena téměř celá po asfaltových cestách, žádné rekordy čekat nedaly. I tak bylo tempo od startu velmi rychlé a první šestičlenná skupinka byla v cíli už za 58 minut.
Po strhujícím finiši projel pod cílovým obloukem jako první Václav Pavlík (CK RBB INVEST J. Hradec) v čase 0:58:23, když přespurtoval těsně druhého Davida Andrleho (Velosport Valenta scott team).
Na dlouhé trati jsme byli v odhadech opatrní, protože trať byla sice po čtrnáctidenním suchu velice rychlá, ale bylo nám jasné, že vyrovnat se s vedrem nebude pro závodníky vůbec lehké. Nicméně i optimisty překvapil Zdeněk Tomeček (GS Cykloteam Jistebnice), který se objevil v cíli v čase 1:35:04 a překonal tak loňský rekord Martina Janů o více než 4 minuty. Jan Písař (MotoŠikule CITIZEN) přijel 12 vteřin za ním. Dalším závodníkům "nadělili" téměř 5 minut.
Letos byl také poprvé vyhlášen zvláštní závod "O pohár starosty Jarošova nad Nežárkou", ve kterém byli hodnoceni pouze jarošováci. Nejrychlejšími jarošováky se letos stali Karel Trkal (1:05:47) na krátké trati a na dlouhé trati Michal Šimon (2:03:06).
Děkujeme všem že přijeli a gratulujeme vítězům, kterými jsou ale letos všichni, kteří zvítězili nad tropickým počasím.
Chtěli bychom také, jako každý rok, poděkovat všem, kteří nám s organizací šlapky pomáhali. Ať už tím, že přiložili ruku k dílu při stavbě zázemí a stáli na trati, nebo byla jejich pomoc finanční či materiální. Všem děkujeme, bez vás by Šlapka nebyla.
Doufáme, že se vám devátý ročník Jarošovské šlapky líbil a těšíme se zase za rok (poslední sobotu v červenci) na jubilejním, desátém ročníku.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2013
Publikováno: 27.7.2013
Devátý ročník Jarošovké šlapky je za námi, alespoň co se závodu týče...
Závod je sice za námi, ale tady na střelnici pokračuje zábava dál. Po skončení trial show Honzy Šmída a pokusu o překonání českého rekordu ve skoku do výšky spustil Kabanos a bigbítový dunění zvedlo z lavic první tanečníky. Teď, ve třičtvrtě na deset se ještě hraje a tančí.
Děkujeme všem za účast, doufáme že se vám šlapka líbila. Sponzorům a lidem, kteří se podíleli na organizaci poděkujeme jmenovitěji v dalším příspěvku.
Budeme rádi, když nám mailem nebo na nástěnku na našem webu dáte vědět, co se vám líbilo, nebo nelíbilo, případně se podělíte o fotky.
Ještě bychom se chtěli omluvit, že výsledky nebudou už dnes, máme drobné technické potíže a výsledky zveřejníme zítra nebo pozítří.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2013
Publikováno: 23.7.2013
Další zprávy a novinky z příprav závodu...
 • V neděli kluci dosekli zbývající neposekané části na dlouhé trati. Ta by teď už měla být tedy celá průjezdná, označená ale zatím není. S mapou v ruce ale už můžete začít trénovat.
 • Po víkendu je částečně označená krátká trasa (úsek mezi Radouňkou až na poslední rozcestí v lese u zastávky Dolní Radouň, cca 1 km před cílem). Zbytek trati bude doznačen nejpozději ve středu večer.
 • Velká novinka je připravená pro všechny závodníky z Jarošova. Letos poprvé je vyhlášena soutěž O pohár starosty Jarošova nad Nežárkou. Vyhodnocen bude nejrychlejší závodník na každé trati, s trvalým, nebo přechodným bydlištěm v Jarošově nad Nežárkou, který se k tomu přizná v přihlášce k závodu - tzn. do kolonky "Oddíl" uvede "Jarošov nad Nežárkou". Závodníci, kteří se již přihlásili elektronicky a do kolonky "Oddíl" uvedli něco jiného, můžou napsat mail na naši adresu slapka@email.cz a my registraci opravíme, nebo můžou provést opravu při prezentaci k závodu. Konečně budeme mít jasno v tom, kdo je nejrychlejší jarošovák.
 • Zítra (tj. ve středu 24.7.) večer bude ukončena možnost registrovat se přes internetový formulář. Kdo tedy není ještě přihlášený, tak neváhejte.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2013
Publikováno: 19.7.2013
Přípravy jsou v plnném proudu a už jsou jasné některé podrobnosti okolo programu. Také tady máme několik organizačních podrobností...
 • Kvůli technickým problémům na serveru provozovatele webu neodcházejí bohužel po registraci k závodu potvrzovací e-maily, ve kterých jsou, mimo jiné, pokyny k provedení platby. Za problémy se omlouváme a řešíme je. Kdo chce provést platbu předem, může uvést následující údaje:
  číslo účtu: 2300434141 / 2010 (Fio banka)
  Variabilní symbol: Vaše startovní číslo vygenerované registračním automatem (najdete ho v menu Přihlásit se v tabulce přihlášených závodníků)
  Částka: 250 Kč za dospělého, nebo 300 Kč za dospělého + dítě
 • Zahrát by letos měly dvě kapely, obě z Jindřichova Hradce. Okolo třetí hodiny, po dojezdu závodníků a během čekání na vyhlášení výsledků a tombolu začnou Munchies a navečer potom Kabanos, kteří hráli i na loňské Šlapce.
 • Stejně jako vloni bude možné během závodu využít dětskou "školku". Rodiče s dětmi, kteří si budou chtít projet závod sami, mohou svěřit své děti do opatrování paní učitelce, která pro ně bude mít připraven zajímavý program. Počet dětí ve školce bude omezen.
 • Během víkendu bychom měli posekat některá místa na dlouhé trati, která to vyžadují a alespoň částečně označit trať krátkou.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2013
Publikováno: 24.6.2013
Devátý ročník Jarošovské šlapky se uskuteční tradičně poslední červencovou sobotu, což je letos 27.7.2013. Podrobnosti zjistíte zde...
Kdy: 27. července 2013
Trasy: 50 km (pro horská kola) a 30 km (horská i crossová kola)
Start a cíl: areál střelnice v Jarošově nad Nežárkou
Kategorie: muži/ženy: do 20 let, 21-35 let, 36-50 let, 51 a více let
Prezence: v den závodu od 8:00 do 10:00
Start: v 11:00 dlouhá trať, 11:15 krátká trať
Startovné: 250 Kč pokud se přihlásíte pomocí našeho formuláře a zaplatíte startovné do 25.7.2013, 300 Kč na místě (ve startovném je zahrnuto občerstvení na trati a v cíli - salát, pečené vepřové, pivo, limo)
Startovné pro děti do 15 let v doprovodu rodiče je 50 Kč.
Další slevu 50 Kč dostanou ti, kteří si u nás na slavnostech obce Jarošov nad Nežárkou 22.6. koupili tričko

POZOR !!! Oproti minulému roku máme nové číslo účtu! Pokud budete startovné platit elektronicky, věnujte pozornost textu potvrzovacího e-mailu!!!

Po dokončení závodu je připravena, jako každý rok, tombola s pěknými cenami.

Odpolední program: občerstvení, tombola, vyhlášení výsledků, večer živá rocková hudba.

Přihlásit k závodu se můžete pomocí našeho formuláře přímo ZDE, nebo pomocí e-mailu na adrese slapka@email.cz.
Pro děti bude odpoledne (po dojetí závodníků z obou tratí) připraven krátký závod. Vezměte tedy dětem kola, aby si mohly vyzkoušet atmosféru opravdového závodu.
Vzhledem ke kapacitním možnostem areálu je celkový počet závodníků omezen na 300. Přednost mají pochopitelně registrovaní přes web, na místě potom podle principu "Kdo dřív přijde, ten dřív mele" - v našem případě tedy "jede". Nenechte tedy raději nic náhodě a přihlaste se přes web včas.
Kontakty:
Lukáš Záleský: 720 528 040
Petr Lejtnar: 722 657 638
Jiří Míchal: 737 280 108

e-mail: slapka@email.cz

Stejně jako předchozí roky, večer zahrají Rakouští Chrti sira Henryho + další kapely. Které to budou, doplníme na stránky v následujících dnech, stejně jako další novinky z průběhu přípravy závodu...

Zde je možné stáhnout propozice závodu ve formátu PDF