Bernard
Bike Sport JOMA
Fruko Schulz
Svářecí technika, nářadí - Vlastimil KostkaJihotvar Keramika
Auto Bejda
Kudy z nudy
PATRIOT JournalLesy ČR

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2023 - Trasy označeny...
Publikováno: 27.7.2023
Jsou označeny obě tratě, kromě zavaděcího okruhu. Ten označíme dnes odpoledne...
Včera odpoledne jsme označili krátkou trať prakticky celou, na dlouhé trati nám zbylo několik míst k doznačení, to probíhá právě teď. Odpoledne ještě označíme nový zavaděcí okruh a bude hotovo.
I na krátké trase ještě došlo k malé úprave proti tomu, co jsme psali včera v bodu 2. - v Okrouhlé Radouni za občerstvovačkou nevede trasa přes zemědělské družstvo, ale odbočuje se ještě o cca 300m dále, do vsi. Každopádně se nejede až do Horní Radouně, jako v předchozích ročnících.
Na dlouhé trati je také několik podstatných změn:
 1. Po projetí zavaděcího okruhu se dostanete do lomu, odkud vede trať k brodu, stejně jako v prvních ročnících závodu
 2. Zhruba v polovině trati, po přejezdu silnice Horní Radouň - Světce, jste si v minulosti stěžovali na dlouhý, nudný, asfaltový úsek až téněř k občerstvovačce na Bukovku. Částečně je zachován, ale sjíždí se z něj tentokrát vlevo a čeká vás ještě pěkný sjezdík až téměř do Rosičky , pak traverz na úroveň Mnichu a pak pěkný, výživný výjezd až na občerstvovačku, ve kterém se nebudete nudit ani chvilku :-)
 3. Za Dívčími Kopy jsme bohužel museli oželet výjezd na Kubalov - po válce s kůrovcem tam zůstalo bitevní pole neprůjezdné ani na kole, ani autem. Do Okrouhlé Radouně se tedy jede po původní trase, kolem pískárny.
 4. Za Karlovem u usedlosti U Tyšerů se už napojíte na trať, po které jste přijeli a až do cíle ji budete kopírovat. V minulosti se tam návratová trať různě křížila s příjezdovou a vzikala tam místa, která nebylo možné dobře a jasně označit.

Všechny změny najdete v mapě na stránkách, které jsou aktualizované.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2023 - Značíme krátkou trasu...
Publikováno: 27.7.2023
Značíme krátkou trasu, na které jsou ale oproti minulým rokům změny!...
Dnes probíhá značení krátké trasy, které by mělo být kompletně dokončené během odpoledne. Možná budou ještě někde chybět kůlky se šipkami, ale značení na silnici bude dokončeno.
Veteráni minulých ročníků by si ale raději měli podrobně prostudovat mapu a pozorně sledovat značení.
Kromě zavaděcího okruhu, který je nový (a shodný pro krátkou i dlouhou trať) objevíte ještě několik úprav:
 1. V lesích za Hánovským rybníkem se překoná trať, u zastávky Dolní Radouň se odbočí doleva a následuje dlouhá rovina. Na jejím konci se v minulosti opět přejela úzkorozchodná trať a pokračovalo se dále po asfaltové silnici. Nově, ještě před železničním přejezdem, odbočuje trasa doprava a po kořenité pěšině a dále po polní cestě vás zavede přímo do Horního Skrýchova
 2. Po průjezdu Kostelní Radouně, za občerstvovačkou, se pokračovalo dříve stále rovně, až do Horní Radouně. Nyní cca 500m za občerstvovačkou trasa odbočuje doprava do Okrouhlé Radouně, (NE přes areál družstva) a na silnici už se pak stáčí zpět na Kostelní Radouň.
 3. Za Kostelní Radouní se u lesa nepokračuje mírně vlevo na Karlov, ale trasa zde vede rovně, na úzkou silnici směrem hájovna Lovětín.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2023 - Upravujeme výši startovného...
Publikováno: 26.7.2023
Na základě vašich reakcí jsme se rozhodli ještě na poslední chvíli oželet raději některé méně důležité, ale nákladnější položky, které prodražují startovné. Výši startovného tak budeme moci snížit....
Nově je tedy stanoveno na 400 Kč při platbě předem na účet a 500 Kč při platbě na místě. Dítě do 15-ti let, které jede normální závod (krátkou nebo dlouhou trať) a jehož rodič platí plné startovné, zaplatí 100 Kč. Na krátký dětský závod se startovné neplatí.
V ceně startovného je startovní číslo, občerstvení na trati i v cíli (jídlo + 2x nápoj)
Závodníkům, kteří již startovné uhradili v původní výši, bude rozdíl vrácen na prezentaci.

Věřte, že nehodláme na závodě zbohatnout a odjet na Bahamy. Ale startovné 350 Kč bylo na hraně už v roce 2019 a to bylo možné se i v centru Č. Budějovic naobědvat za 80 Kč.

JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2023 - PROPOZICE
Publikováno: 14.7.2023
Propozice závodu si můžete stáhnout ve formátu PDF zde: propozice závodu
Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s.p. Jarošovská šlapka 2023 se koná na území, které spravuje státní podník Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se v nich ohleduplně


JAROŠOVSKÁ ŠLAPKA 2023
Publikováno: 9.7.2023
Po třech letech se Jarošovská šlapka opět vrací. Startuje, jako tradičně, poslední červencovou sobotu 29.7.2023. Podrobnosti zjistíte zde...
Po tříleté pauze se Šlapka vrací a čekají nás změny. Na jednu stranu jdeme zpátky ke kořenům a centrum závodu se vrací opět do areálu střelnice v Jarošově nad Nežárkou, na druhou stranu jsme připravili řadu novinek a doufáme, že se vám budou líbit.
Udělali jsme úpravy obou tratí, které se nyní o něco prodloužili a minimálně u dlouhé trati se lehce zvedla i obtížnost. Startuje se sice opět od obecního úřadu, ale před překonáním hlavní silnice vás čeká "zaváděcí kolo", které má za cíl především roztáhnout startovní pole, protože hlavní silnici tentokrát podjedete pod mostem. Cíl bude v centru závodu, tedy na střelnici. Aktuální mapa obou tras bude zveřejněna v nejbližších dnech.
Rostoucí počet elektrocyklistů nás přiměl vypsat i kategorii elektrokol. Přihlásit se do ní ale můžete pouze na krátké trati a další podmínkou je minimální věk 50 let.
Další podrobnosti:

Kdy: 29. července 2023
Trasy: 60 km (pro horská kola) a 35 km (horská i crossová kola)
Start: Centrum Jarošova nad Nežárkou - u obecního úřadu (mapy.cz)
Cíl: Areál střelnice Jarošov nad Nežrkou (mapy.cz)
Kategorie: muži/ženy: do 20 let, 21-35 let, 36-50 let, 51-60 let, 61 - více let, elektrokola (podrobně v propozicích)
Prezence: v den závodu od 8:00 do 10:00
Start: v 11:00 dlouhá trať, 11:15 krátká trať
Startovné: 500 Kč pokud se přihlásíte pomocí našeho formuláře a peníze ze startovného budou na našem účtu do 27.7.2023, 600 Kč na místě (ve startovném je zahrnuto občerstvení na trati a v cíli - jídlo, pivo, limo)
Startovné pro děti do 15 let v doprovodu rodiče (který platí plné startovné) je 100 Kč.

 • Připomínáme, že závod není určen pro silniční a cyklokrosová kola, vyloučeny byly i tzv. gravely - podrobnosti najdete v propozicích.
 • Pro obě trati je určen časový limit. Na zdolání delší trati vám musí stačit 4 hodiny, na kratší trať 3 hodiny.
 • Propozice závodu budou k dispozici ke stažení v nejbližších dnech
 • Opět je také vyhlášen závod o nejlepšího jarošováka

Přihlásit k závodu se můžete pomocí našeho formuláře přímo ZDE